Ostatnio zostaliśmy poproszeni o stworzenie wyjątkowego wydawnictwa. Na życzenie reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przenieśliśmy się do podwodnego świata, odwiedziliśmy porty i nabrzeża… Zapraszamy na Pomorze Zachodnie!

Najpopularniejszą atrakcją przyciągającą turystów na Pomorze Zachodnie jest Morze Bałtyckie, z licznymi letniskami i leczniczym mikroklimatem. Nadbałtyckie miasta i miasteczka o charakterze wypoczynkowym W przeszłości były one wioskami rybackimi. Żadna kraina w Polsce nie może równać się z Pomorzem pod względem możliwości dostępu do wody. Skarbem naszego regionu są liczne rzeki, jeziora, rozlewiska, Zalew Szczeciński i Kamieński. Ilość obszarów wodnych i rybackie dziedzictwo znacznie wpłynęły na kulinarną tradycję tego regionu. “Pomorze Zachodnie… jak ryba w wodzie” powstało, aby pokazać turystom kuchnie i tradycje polskich miast portowych.

Morskie opowieści

Ze względu na swoje położenie nad Bałtykiem i wśród wielu wód śródlądowych Pomorze Zachodnie to raj dla smakoszy ryby. Wskazujemy także gdzie się udać, by spotkać pasjonatów i rybaków z krwi i kości oraz gdzie zjeść najlepszą rybę.

To przewodnik dla każdego, kto kocha wodę i związane z nią aktywności. Udało nam się przygotować folder pokazujący wyjątkową część historii i tradycji naszego regionu. W pierwszej części zobaczycie jak wyglądało rybołówstwo wczoraj a jak wygląda dziś. Poznacie ryby występujące w naszych akwenach. W tym wydawnictwie nie zabrakło również przepisów inspirowanych kuchnią pomorską i skandynawską.

W drugiej części poznacie najważniejsze portowe miasta na wybrzeżu Bałtyku oraz nad Zalewem Szczecińskim i Kamieńskim. Znajdziecie tam również wykaz portów i przystani rybackich oraz lokalnych grup rybackich. Dzielimy się także adresami atrakcji turystycznych związanych z morzem i jego historią – latarni morskich oraz muzeów i skansenów. Na samym końcu umieściliśmy polecane imprezy cykliczne i restauracje, w których można zjeść najlepszą rybę.