Święty Mikołaj – jako że sam co roku przybywa z mroźnej Laponii – doskonale rozumie potrzeby i pragnienia tych, którzy kochają podróżować. Gdyby jednak w tym roku zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale i renifery:),  pomożemy Wam wybrnąć z opresji i wybrać ciekawe i przydatne podarunki dla podróżników.

 

 1.  Chustka wielofunkcyjna/buff – chustka o kroju komina, z cienkiego, elastycznego materiału, która może spełniać funkcję czapki, szalika, opaski, apaszki, a nawet maski na twarz – niezliczona ilość wzorów i kolorów do wyboru.
  fot. Buff

   

 2.  Ministatyw pod aparat typu gorilla (gorillapod) – mobilny (i arcyłatwy do spakowania) statyw na trzech giętkich nóżkach, umożliwiających zamocowanie do np. gałęzi czy innego obiektu – nietypowe ujęcia wspomnień z podróży gwarantowane.
  fot. Joby

   

 3.  Woreczki czyste/brudne – płócienne woreczki, często o pięknych, kreatywnych wzorach, dzięki którym sprawnie posortujemy w podróży swoją odzież i bieliznę, bez potrzeby używania plastikowych, nieekologicznych worków.
  fot. dawanda.pl

   

 4.  Kawiarka turystyczna – co prawda na www.pomorzezachodnie360.pl mnóstwo jest urokliwych kawiarni, ale czasem chęć na gorący, aromatyczny napój może nas najść w pewnym oddaleniu od cywilizacji – wtedy taka poręczna, niewielka kawiarka z pewnością się przyda.
  fot. GoMarket.pl

   

 5.  Czytelnicza uczta dla miłośników podróży – Szlaki Roberta Macfarlane’a to połączenie poetyckiej opowieści o ludzkiej skłonności do wędrówki z ogromną wiedzą geograficzno-topograficzną. Niezwykłe wyprawy autora po różnorodnych szlakach m.in. Anglii, Hiszpanii czy Palestyny opisane są w sposób tak porywający, że oczy jeszcze czytają, ale nogi już rwą się do drogi…
  fot. Wydawnictwo Poznańskie

   

  6.  I – jako wisienka na tym piernikowym torcie:) – coś od nas… Jeśli chcecie obdarować osobę związaną z turystyką, rzućcie okiem na naszą ofertę – może skorzystacie z naszego marketingu sferycznego, by pokazać uroki Waszego ośrodka/hotelu czy pensjonatu? A może znacie kogoś, kto zastanawia się „jak zostać baristą?” – a Wy możecie sprezentować mu profesjonalne szkolenie w tym zakresie… Zawsze też możecie wspólnie z bliską osobą obiecać sobie pod świąteczną choinką, że razem spędzicie cudowny majowy weekend na Pikniku nad Odrą:). Możliwości są nieograniczone, bo co jak co, ale podróże zdecydowanie poszerzają horyzonty i uczą kreatywności – czego i Wam, i sobie szczerze życzymy , nie tylko od święta…