Święty Mikołaj co roku wyrusza w podróż dookoła świata. Startuje z mroźnej Laponii i pokonuje naprawdę długie dystanse. W jakie gadżety wyposażył się w tym roku? Co ułatwia mu podróż? Zobaczcie jakie prezenty dla podróżników są polecane przez samego Świętego Mikołaja!

1.  Chustka wielofunkcyjna (Buff)

Chustka o kroju komina zelastycznego materiału, która może spełniać funkcję czapki, szalika, opaski, apaszki, a nawet maski na twarz – niezliczona ilość wzorów i kolorów do wyboru. Firma Buff posiada w swojej ofercie prezenty dla podróżników w każdym wieku i na każdy sezon. Niektóre produkty stworzone są przede wszystkim, aby chronić przed gorącym słońcem i promieniowaniem UV, a inne, przed mroźnym zimowym wiatrem.

2. Statyw pod aparat typu gorilla (gorillapod)

Gorillapod to mały statyw, który łatwo zapakujesz do plecaka. Posiada trzy giętkie nóżki, dzięki którym jest bardzo funkcjonalny. Można z łatwością przymocować go, na przykład, do gałęzi drzewa czy  statyw na trzech giętkich nóżkach, umożliwiających zamocowanie do np. gałęzi drzewa. Statyw, w zależności od modelu, posiada różne nakładki. Można przymocować do niego zarówno telefon jak i klasyczny aparat.

3. Pokrowce do pakowania

“Packing cubes” to pokrowce w różnych kształtach i rozmiarach, które zrewolucjonizowały pakowanie. Pokrowce pomagają nie tylko w organizacji, ale również pomagają zaoszczędzić miejsce w walizce. Ubrania są skompresowane, przez co się nie gniotą. Kupując zestaw takich pokrowców należy zwrócić uwagę na materiał z których są zrobione. Plastikowe wersje nie przepuszczają powietrza. Polecamy pokrowce materiałowe lub nylonowe.

4. Kawa w podróży - Aeropress

Masz ochotę na gorącą, aromatyczną kawę a znajdujesz się daleko od cywilizacji? Kawa w podróży to często poruszany temat. Wiele osób decyduje się na tradycyjną kawiarkę. Aeropress jest alternatywnym, bardziej nowoczesnym rozwiązaniem. Jest lekki i zajmuje mało miejsca. W “kawowej strzykawce” można zaparzyć również herbatę.

5. Książki podróżnicze dla dzieci

Dzięki serii “Mapy” dzieci mają okazję zobaczyć miasta Majów, islandzkie gejzery czy przemierzyć Saharę. Poznają najciekawsze zakątki świata poprzez 51 map, które prowadzą przez aż 42 kraje! Mapy uzupełnione są ilustracjami i ciekawostkami dotyczącymi danego regionu świata. Autorami publikacji są Aleksandra i Daniel Mizielińscy. To doskonały pomysł na prezenty dla podróżników, którzy dopiero zaczynają swoje wojaże.

6. Kursy i szkolenia dofinansowane

Dobrym pomysłem na prezenty dla podróżników jest także wykupienie kursu fotografii, czy szkolenia związanego z turystyką lub gastronomią. W naszej ofercie znajdziecie wyjątkowe szkolenia w 90% dofinansowane ze środków unijnych! Degustacja wina w Hiszpanii będzie zupełnie innym doświadczeniem, dla osoby, która wcześniej ukończy nasz weekendowy kurs sommeliera, a smak włoskiej kawy doceni każdy absolwent kursu na baristę.