Przyciągnąć uwagę odbiorców w internecie jest coraz trudniej – zewsząd otaczają nas informacje, reklamy, kuszą slogany, obietnice, obrazy… No właśnie, obrazy – czy możliwe są dziś działania marketingowe niewsparte ciekawym obudowaniem graficznym? Zapewne tak, ale to atrakcyjna grafika może być tym, co przyciągnie ewentualnych klientów właśnie na naszą stronę www, blog czy profil na Facebooku. Jak stworzyć ciekawe rozwiązania graficzne bez specjalistycznych programów i profesjonalnej wiedzy z tego zakresu?

Grafiki z cytatami

Na szczęście internet oferuje nam dziś szeroki dostęp do wszelkich narzędzi, które pomogą budować niezbędne w marketingu działania. Na początek – Pablo, czyli aplikacja, dzięki której stworzymy atrakcyjne grafiki z cytatami. To doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy na swoich facebookowych profilach chętnie dzielą się z odbiorcami mądrymi myślami, cytatami – np. na temat podróży. Takie posty mają często bardzo dużą oglądalność, są też chętnie udostępniane. Pablo to baza ponad 600 000 pięknych zdjęć, możemy tam również załadować swoje fotografie, by bardziej zindywidualizować naszą grafikę. Aplikacja oferuje też ogromny wybór nowoczesnych czcionek, dzięki którym całość stanie się jeszcze ciekawsza wizualnie.

Podobną aplikacją jest Canva – stworzymy dzięki niej wszelkie możliwe wizualizacje wykorzystywane w mediach społecznościowych – automatycznie dopasuje dla nas rozmiar np. posta na Facebooka, Instagram, Twitter. Korzystając z Canvy, stworzymy również moc potrzebnych na co dzień materiałów: ulotki, plakaty, wizytówki, banery, papeterie i wiele, wiele innych. Tu również znajdziemy ogromną bazę istniejących wzorów i zdjęć, ale można także dodać swoje. Grafikę można wzbogacić tekstem, dodatkowym elementem – takim jak symbol, rysunek, kształt – co tylko nam się zamarzy. Ogromna większość tych elementów jest bezpłatna, niektóre – to koszt ok. 1$. Ale i w wersji free Canva ma nam mnóstwo do zaoferowania – to praktycznie samowystarczalne studio graficzne, które zapewni nam właściwie każdy materiał graficzny, jakiego potrzebujemy: zarówno w formie internetowej, jak i do wydruku na papierze. 

Bezpłatne bazy zdjęć

Bezpłatne, ogromne zasoby zdjęć, które możemy wykorzystywać w swoich działaniach, znajdziemy na wielu stronach: https://pixabay.com/https://unsplash.com/ czy https://www.pexels.com/Każda z nich oferuje wysokiej jakości fotografie w wielu rozmiarach. Dzięki temu, przygotowując nasze grafiki, nie musimy już korzystać z płatnych stocków – zdjęcia z wyżej wymienionych stron w niczym im nie ustępują.

Ikony i ikonografiki

Edytowalne, ciekawe infografiki (np. wykresy) znajdziemy na stronie https://www.freepik.com/. To ogromna baza możliwości, przydatnych przy tworzeniu materiałów informacyjnych o naszej działalności czy prezentacji. Są kolorowe, atrakcyjnie zaprojektowane i niosą informacje o naszej firmie lepiej niż suchy tekst czy wypunktowanie. Jeśli np. pragniemy przedstawić zalety i możliwości naszego obiektu noclegowego “w liczbach”, warto sięgnąć po takie rozwiązanie.

icon-grafika

Podobne zalety posiada strona https://www.iconfinder.com/ – dostarcza ogromnego zasobu tematycznie posegregowanych ikon, które mogą się przydać np. podczas tworzenia strony www czy bloga. Proponowane ikony, prezentujące różne designy i style artystyczne, są w większości dostępne bezpłatnie, a ich użycie na pewno podniesie atrakcyjność treści, którymi chcemy zachęcić odbiorcę. 

Nowoczesna edycja fotografii

https://pixlr.com/x/ to supernowoczesny program do edycji zdjęć. Umożliwia nam, prócz korzystania ze standardowych funkcji, np. dodawanie do zdjęć ciekawych filtrów czy stylizowanie ich. Możemy na przykład sprawić, by nasza fotografia wyglądała jak oryginalny szkic, “postarzymy” ją czy uatrakcyjnimy kolory. Warto poświęcić trochę czasu na zbadanie wszystkich opcji, które daje Pixlr, bo to nie tylko narzędzie, które uatrakcyjni nasze reklamy czy plakaty. To również ogromna dawka frajdy i wciągające zajęcie dla wszystkich, którzy lubią w domowym zaciszu poczuć się jak prawdziwi artyści :-).

grafika-pixlr

Na koniec zaś – genialne narzędzie do tworzenia mock-upów, czyli modeli łączących grafikę i tekst, które możemy wykorzystywać uniwersalnie: w internecie, na papierowych materiałach reklamowych, ale też np.  jako reklamę naszej firmy na kubkach, samochodach, koszulkach… 

https://smartmockups.com/ Tu sprawnie i kreatywnie zaprojektujemy reklamę do wykorzystania w mediach tradycyjnych i nowoczesnych – i to bez najmniejszej pomocy grafika!

mock-grafika

Polecamy te i inne, podobne, narzędzia – pomagają budować wizerunek, ułatwiają pracę, dodają wartości działaniom marketingowym. A przy tym – rozwijają twórczo i zapewniają dużo dobrej zabawy!