Wspieramy lokalną branżę turystyczną

Promocja turystyki, którą zajmujemy się już od 30 lat, to działania oparte na dwóch filarach: doświadczeniu i innowacyjności. To także, a może przede wszystkim, połączenie profesjonalnej oferty z ogromną pasją, bez której podejmowane działania pozbawione byłyby zaangażowania i kreatywności. Wspieramy przedsiębiorców i sektor samorządowy, przekazując im narzędzia niezbędne do tworzenia atrakcyjnej, oryginalnej oferty turystycznej.

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki jest firmą, której rozwój i wciąż powiększająca się oferta poskutkowała powstaniem Grupy ZART. Będąca częścią grupy marka zajmuje się przede wszystkim udziałem w przetargach związanych z inicjatywami wspierającymi regionalną turystykę, działalnością wydawniczą oraz eventową.

EVENTY

Od lat tworzymy Piknik nad Odrą, czyli międzynarodowe targi turystyczne połączone z wielkim plenerowym festynem miejskim. Każdego roku w drugi weekend maja serce Szczecina tętni życiem – odwiedza nas niemal 100 tysięcy osób.

Dopinamy na ostatni guzik nawet najbardziej złożone, wielodniowe konferencje. Mamy doświadczenie w organizacji prestiżowych wydarzeń branżowych i naukowych. Jesteśmy stałymi partnerami Gremium Ekspertów Turystyki – jedynego na taką skalę eventu dla sektora turystyki w Polsce. Przygotowywaliśmy również Ogólnopolską Konferencję Ośrodków Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.

Nasze imprezy są organizowane z najwyższą dbałością o szczegóły. Stoimy w gotowości do współorganizowania innych wydarzeń z klientem lub dla klienta.

Kompleksowo przygotowujemy stoiska wystawiennicze dla naszych klientów na targach w całej Polsce. Przygotowujemy koncepcję stoiska targowego oraz zajmujemy się jego obsługą.

Poza działalnością targową mieliśmy przyjemność promować Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w województwie zachodniopomorskim poprzez zorganizowanie stoiska i atrakcji podczas cyklu około 20 imprez lokalnych.

Piknik nad Odrą

Dołącz do grona wystawców najliczniej odwiedzanych targów turystycznych w Polsce. Sprzedawaj i promuj swoje produkty podczas Jarmarku Rozmaitości, w Strefie Browarów Rzemieślniczych lub Strefie Eko.

Współorganizacja wydarzeń

Nasze imprezy są organizowane kompleksowo z najwyższą dbałością o szczegóły. Stoimy w gotowości do współorganizowania innych wydarzeń z klientem lub dla klienta.

Wyjazdy integracyjne

Połączenie świetnej zabawy z zajęciami teambuildingowymi. Od aktywności na łonie natury, przez ciekawe warsztaty z różnych dziedzin, po rejsy i wycieczki tematyczne – nasz zespół zapewnia, że Twoi pracownicy długo nie zapomną tego wyjazdu integracyjnego.

Wystawy targowe

Od projektu stoiska, przez przygotowanie materiałów reklamowych, po obsługę prezentacji klienta podczas targów – kompleksowo przygotowujemy wystawy targowe.

WYDAWNICTWO

Jako wydawnictwo turystyczne funkcjonujemy nieprzerwanie od 1991 roku. Jedną z najważniejszych pozycji jest informator turystyczny Pomorza Zachodniego, dziś wydawany pod nazwą Discover Pomerania.

To kompleksowy przewodnik po atrakcjach, noclegach i miejscach, które warto odwiedzić. Katalog jest prezentowany przez nas na targach turystycznych w całym kraju oraz dystrybuowany przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną i Polską Organizację Turystyczną – również za granicą. Discover Pomerania to wachlarz pomysłów na wypoczynek i podróże po regionie.

Ponadto ZART ma na swoim wydawniczym koncie szereg pozycji dydaktycznych dla nauczycieli i kadry turystycznej – przewodników i pilotów. Ponadto opracowaliśmy wiele pozycji krajoznawczych o Pomorzu Zachodnim – zeszyty, albumy, broszury. Poza własnymi publikacjami działamy na zlecenie urzędów jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń i firm.

Wydajemy druki hotelowe i materiały reklamowe dla branży HoReCa – zaufali nam zarówno drobni przedsiębiorcy, jak i duże sieci. W procesie realizacji możemy oprzeć się na materiałach dostarczonych przez zamawiającego lub zapewnić kompleksową usługę. Na życzenie klienta projektujemy druki opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży oraz świeżym spojrzeniu naszych grafików i marketingowców. Współpracujemy z najlepszymi drukarniami, aby zapewnić doskonałą jakość wydawanych produktów.

SZKOLENIA

Organizacją szkoleń i konferencji zajmujemy się niemal od początku działalności firmy. Nasze wydarzenia skierowane były głównie do sektora turystyki, ale z czasem musieliśmy poszerzyć ich zakres, dostosowując się do zapotrzebowania odbiorców. Dziś przygotowujemy kursy zawodowe w zakresie obsługi turystów, branży HoReCa oraz marketingu. Szkolenia prowadzą uznane w branży osoby, wieloletni praktycy, którzy dbają o poziom merytoryczny zajęć. Nabyte umiejętności i kompetencje poświadczamy certyfikatami sygnowanymi przez cenione w branży organizacje.

Uczestnikom zapewniamy nie tylko najlepszą kadrę dydaktyczną, ale i odpowiednie materiały edukacyjne. Jako Centrum Szkoleń Turystycznych prowadzimy zarówno szkolenia komercyjne, na zamówienie klientów, jak i współfinansowane z różnorodnych projektów. Największym powodzeniem cieszą się kursy przewodnickie, szkolenia na pilotów wycieczek, animatorów turystyki i rekreacji, menedżerów e-narzędzi, organizatorów konferencji, recepcjonistów, baristów, sommelierów i barmanów.

Poznaj ofertę szkoleń

Kadry hotelarskie

Organizujemy szkolenia dla pracowników recepcji, managerów hoteli, pokojowych oraz animatorów rekreacji i czasu wolnego. Szkolenia zakończone są certyfikacją Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Marketing i sprzedaż

Od key account managera, przez specjalistę sprzedaży internetowej, po managera e-narzędzi w turystyce – organizujemy kursy prowadzone przez praktyków, którzy potrafią dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Gastronomia

Z powodzeniem szkolimy baristów, barmanów, kelnerów i sommelierów. Realizujemy zakończone certyfikatem kursy organizatora usług cateringowych. Nasze szkolenia dla gastronomii cieszą się niezwykłą popularnością.

Obsługa turystyki

W naszym portfolio szkoleń związanych z obsługą ruchu turystycznego znajdziecie kursy: Organizator usług konferencyjnych, Rezydent, Manager produktów turystycznych, Pilot wycieczek, Przewodnik miejski – Szczecin.

Skontaktuj się z nami