Piknik nad Odrą jest jedną z największych imprez plenerowych, które mają miejsce w województwie zachodniopomorskim! Odbywa się on na nabrzeżu Odry w Szczecinie nieprzerwanie od 18 lat. Jest imprezą na świeżym powietrzu, łączącą Targi Turystyczne MARKET TOUR oraz różne strefy tematyczne, które tworzą niesamowitą atmosferę i są świetną atrakcją dla odwiedzających.

W tym roku odbywa się on 7-8 maja w Szczecinie na Wałach Chrobrego.

Piknik nad Odrą daje możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług w odpowiednio przeznaczonej do tego strefie Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego!

Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystki

POZNAJ FESTIWALOWE STREFY

ZATOKA PODRÓŻY

To strefa, gdzie uczestnicy mogą poznać atrakcje i walory turystyczne z kraju i zagranicy. Przedstawioną ofertą wystawcy przyciągają turystów do swojego regionu, a także zwiększają liczbę gości odwiedzających ich obiekty noclegowe… Zainteresuje zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, jak i osoby planujące chwilę relaksu za miastem. To właśnie w tej strefie na mapie Pikniku nad Odrą odbywają się coroczne Targi Turystyczne Market Tour.

Jest to idealne miejsce do wystawienia się dla organizacji turystycznych, muzeów, hoteli, ośrodków wellness, ale także wszystkich innych podmiotów związanych z turystyką

PARK CZASU WOLNEGO

To swoiste zaproszenie do odnalezienia nowego hobby, ale także poznania niecodziennych możliwości rozwoju ciała i umysłu. W tej strefie możesz odnaleźć nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu w Szczecinie i okolicy – sport, kurs rzemiosła, czy nauka nowego języka. 

Możliwość wystawienia się w tym miejscu zainteresuje organizatorów kursów i szkoleń oraz firm związanych ze sportem… Wszystkich tych, którzy chcą się pokazać i dać się poznać gościom Pikniku nad Odrą.

JARMARK ROZMAITOŚCI

To miejsce, w którym możliwe jest zakupienie oryginalnych prezentów, uzupełnienie domowej spiżarni wyjątkowymi produktami. To również doskonała zabawa dla odwiedzających, którzy lubią buszować w  jarmarkowych alejkach!

Jest strefą, w której idealnie odnajdą się wystawcy mający w swojej ofercie przeróżny asortyment. Począwszy od kosmetyków, przez produkty handmade, po zabawki dla najmłodszych, ale również Ci, prowadzący działalność gastronomiczną.

OCEAN ZABAWY

To strefa, w której co roku jest możliwość skorzystania z przeróżnych atrakcji: kolejki, karuzele, wielkie dmuchańce czy trampoliny – raj dla dużych i małych. To miejsce na mapie pikniku idealne dla dzieci, nie tylko tych najmłodszych, ale także starszych, a nawet i dorosłych. Zapraszamy organizatorów warsztatów, domy kultury czy organizacje pozarządowe, ale również wszystkie firmy zajmujące się dostarczaniem szeroko pojętej rozrywki i chcące razem z nami zafundować godziny świetnej zabawy dla wszystkich dzieci. 

STREFA BROWARÓW

Jest rajem dla smakoszy piwa, gdzie zaspokajane jest pragnienie gości wydarzenia. To miejsce w szczególności cenione przez tych, którzy gustują w niecodziennych wersjach tego napoju, a tych nie brakuje w naszym kraju. W strefie browarów rzemieślniczych będzie znajdować się piwny ogródek, w którym będą mogli się orzeźwić, ale także zaopatrzyć się w domowe zapasy tych wyjątkowych goryczkowych napoi. 

Ta strefa jest przygotowana specjalnie dla wszystkich rzemieślniczych browarów, bez względu na to, z którego miejsca Europy pochodzą.